„Ki mit tud?” a Salgótarján – Fülek Térség Tehetségsegítő Tanács szervezésében

Képek a rendezvényről.

Az elmúlt héten Salgótarján térségében nagy sürgés, forgás volt, a Tehetségsegítő Tanács felhívására, amely „Ki mit tud?”-ra hívta a gyerekeket.

Az általános iskolák vezetői, pedagógusai számba vették, hogy kik azok a tanulók, akik valamelyik művészeti ágban képviselhetik intézményüket.

Ének –zene – tánc-rajz kategóriában jelentkezhettek a diákok

A Salgótarjáni Általános Iskola tagintézményein kívül részt vettek Bárna, Endrefalva, Etes, Karancsság, Kazár iskoláinak diákjai is.

A zsűri tagjai:

Szabó János, a Nógrád Táncegyüttes művészeti vezetője, Tóth Tibor, a Váczi Gyula Alapfokú Művészetoktatási Intézmény igazgatója és a rajz kategória zsűrizője Sirkó Attila, az Arany János Tagiskola rajz – média szakos tanára volt.

Színvonalas produkciókkal kápráztatták el a zsűrit és a közönséget a tanulók. Ének kategóriában volt szóló és duett előadás is. Elhangzottak népdalok és közismert slágerek is. A tánc kategóriában is több terület mutatkozott be: néptáncban volt egyéni, páros és csoportos előadás, de láttunk modern táncot, brake-t és hastáncot is.

A beküldött rajzok is igen színvonalas munkák voltak.

Eredmények:

Matyovszki Anna – Székhelyintézmény
Botos Bettina – Petőfi Sándor Tagiskola
Parádi Napsugár – Arany János Tagiskola

Sok szülő, pedagógus is elkísérte a tehetséges diákokat, aminek őszintén örültünk és bízunk a sikeres folytatásban. Szintén a múlt héten a Tehetségsegítő Tanács nevében megalakítottuk a „Palóc tehetséges középiskolások klub”-ját.

Szintén Salgótarján és térségében hívtuk meg a középiskolák tehetséges diákjait, akik képviselték iskolájukat. A megjelent huszonnégy fiatal közül elnöknek választottuk Kaposvári Dánielt, a Táncsics Mihály Közgazdasági, Ügyviteli, Kereskedelmi és Vendéglátó-ipari Szakközépiskola és Szakiskola 10. évfolyamos diákját, valamint helyettesének Kulhavi Nikolettát a Salgótarjáni Bolyai János Gimnázium 10. évfolyamos diákját. Szeretnénk a továbbiakban tartalmas programokat szervezni ennek a korosztálynak is, az ő igényüket, céljaikat figyelembe véve.

Minden középiskola és általános iskola vezetőjének, tantestületének köszönjük, akik a pozitív hozzáállásukról biztosítottak bennünket, és elküldték diákjaikat szervezéseinkre! Csak így, összefogva, mi, pedagógusok, szülők, egymással karöltve tudjuk fiataljainkat segíteni, céljaik, érvényesülésük elérésében.